Uczniowie klasy I a gościli w szkole panią pediatrę dr Teresę Bodnar. Głównym celem tej wizyty było przybliżenie dzieciom tematyki zdrowotnej, kształtowanie postawy wobec ochrony zdrowia i zachowań prozdrowotnych, a także zapoznanie z zagrożeniem jakie niesie Covid-19.
Nasz gość w ciekawy sposób przekazał informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz o konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych. Pani doktor wyjaśniła jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się, unikanie słodyczy i napojów słodzonych, a także spożywanie owoców i warzyw. Również uczniowie mieli okazję podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Niektóre dzieci mogły również posłuchać bicia swojego serduszka przez stetoskop. Milusińscy zostali obdarowani przez naszego gościa kolorowymi naklejkami oraz instrukcją z etapami mycia rąk.
Na koniec podziękowaliśmy pani doktor za tak cenną lekcję oraz wręczyliśmy drobny prezent. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla młodych słuchaczy.

/Nad. Dorota Dejk/