Zespół naszych nauczycielek matematyki wystartował w ogólnopolskim konkursie na projekt wspierający naukę tego przedmiotu. Ich pomysł zakłada naukę matematyki poprzez działania praktyczne i nosi tytuł „Od projektu – do budowy”. Fundacja mBanku doceniła wartość edukacyjną i pomysłowość projektu i postanowiła go dofinansować.

Uczniowie będą projektować mieszkania, a nawet całe domy, będą dokonywali niezbędnych obliczeń, przewidywane są warsztaty z udziałem specjalistów, np. budowlańców czy architektów. Dodatkowo zespoły uczniów będą wykonywać makiety swoich projektów na drukarce 3D, którą nauczą się obsługiwać. Zakup drukarki będzie możliwy także dzięki Radzie Szkoły, która zdecydowała wesprzeć działania naszych matematyków, doceniając wartość edukacyjną przedsięwzięcia. Projekt skierowany będzie do uczniów klas IV – VI i będzie trwał od września 2021 do maja 2022 roku.

Zespołowi naszych matematyków serdecznie gratulujemy sukcesu w pozyskiwaniu środków i samego pomysłu, zaś uczniów już teraz zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w projekcie.