Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy Was do udziału w akcji zbiorki elektrośmieci, baterii, tonerów i nakrętek z okazji Dnia Ziemi. Potrwa ona aż do 21 maja 2021 roku. Porozmawiajcie z Rodzicami – jeśli macie w domy jakiekolwiek zużyte i niepotrzebne sprzęty, baterie, akumulatorki albo nakrętki – przynieście je do szkoły.  Najpierw jednak zapoznajcie się z zamieszczonym na końcu wiadomości regulaminem akcji – to bardzo ważne!

Obejrzyjcie nasz filmik, który nagraliśmy z dzieciaczkami z naszych kochanych zerówek:

Jeśli MY nie zadbamy o nasze środowisko, to nikt za nas tego nie zrobi!

Regulamin szkolnej akcji zbiórki elektrośmieci oraz nakrętek

 1. Akcja trwa od 19 kwietnia do 21 maja 2021 roku.
 2. Przy szkole stoi kontener, do którego można przynosić każdego rodzaju elektrośmieci – zużyte sprzęty AGD, elektroniczne, komputerowe itp. Kontener stoi przy schodkach prowadzących do stołówki – od strony parkingu przy ulicy Słupskiej.
 3. Jeśli jest potrzeba podjechania samochodem do kontenera np. ze względu na wagę lub wielkość przywożonych elementów, można w poniżej podanych godzinach zadzwonić na numer telefonu 058 681 62 34 i poprosić pracownika szkoły o otwarcie szlabanu.
 4. Można przynosić także zużyte baterie – ale te należy dostarczyć do specjalnego pojemnika przy portierni szkoły. Baterie powinny być przeliczone.
 5. Można przynosić zużyte tonery lub tusze od drukarek komputerowych – je także należy dostarczyć do pojemnika przy portierni.
 6. Nakrętki dostarczane do szkoły muszą być przeliczone i zapakowane w mocny worek oraz opisane imieniem, nazwiskiem i klasą. Przyniesienie nakrętek należy zgłosić pracownikowi obsługi szkoły w portierni.
 7. Za udział w akcji zbiórki elektrośmieci uczeń otrzyma od wychowawcy 6 punktów plusowych do zachowania.
 8. Za zużyte baterie uczeń otrzyma po 1 punkcie za każde 10 baterii, lecz nie więcej niż 6 punktów łącznie.
 9. Punktacja za nakrętki zostanie opracowana po zakończeniu zbiórki po oszacowaniu ich ilości.
 10. Uczeń punkty otrzymuje jeden raz za elektrośmieci, za baterie oraz za nakrętki.
 11. Aby otrzymać punkty przyniesienie elektrośmieci należy zgłosić pracownikowi obsługi szkoły w portierni od poniedziałku do piątku w następujących godzinach: 7:30 – 8:30 i 16:30 – 18:00 podając imię, nazwisko i klasę, ilość rodzaj śmieci.
 12. W razie pytań lub wątpliwości można pisać na adres pomoc@sp1.sierakowice.pl