26.02.2021r. uczniowie klasy I a przez cały dzień pobytu w szkole mieli okazję brać udział w projekcie E-learning Skarby Bałtyku. Jedna z bałtyckich muszelek, sercówka pospolita, zaprosiła nas na wycieczkę podwodnym szlakiem. Podczas tej niezwykłej podróży dzieci dowiedziały się: skąd wziął się Bałtyk, ile jest w nim wody, skąd ona pochodzi i dlaczego faluje oraz skąd się wziął w Bałtyku bursztyn?

Następnie Posejdon, który jest królem mórz i oceanów, oprowadził pierwszoklasistów po bałtyckim królestwie. W trakcie tej wirtualnej wędrówki uczniowie poznali jego mieszkańców: dorsze, śledzie, łososie, szproty, belony oraz stornie. Te ostatnie ryby wzbudziły wśród dzieci poruszenie, ponieważ, dowiedziały się, że całymi dniami leżą na dnie, na lewym boku, a oboje oczu mają po stronie prawej.

Po odbytej wycieczce podwodnym szlakiem, dzieci z wielką ochotą i starannością zabrały się do wykonania wspólnej pracy przedstawiającej głębię naszego morza.

Po zajęciach uczniowie z pewnością mają większą świadomość dotyczącą korzyści ze spożywania ryb czy owoców morza. Wiedzą, jakie witaminy są zawarte w tych produktach oraz że zaleca się spożywanie ryb dwa razy w tygodniu.

Dzieci wracające po przerwie obiadowej ze szkolnej stołówki z radością opowiadały, że na obiad tego dnia na talerzach gościły paluszki rybne z dorsza.

/Nad. Dorota Dejk/