Lekcja historii w klasie 2 b i 3 a poświęcona została Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, które obchodzimy 1 marca.

Dzieci rozpoczęły dzień od zaśpiewania hymnu państwowego oraz nauczyły się piosenki pt.:“Polska”.

W ramach zajęć uczniowie zgromadzili słownictwo związane z pojęciami Ojczyzna, patriota, patriotyzm, partyzanci i Żołnierze Niezłomni, przypomnieli sobie symbol Polski Walczącej, z puzzli ułożyli portret Witolda Pileckiego oraz przygotowali plakat na temat: Polska moja Ojczyzna.  Uczniowie wykonali opaski, kotyliony i kwiaty w barwach narodowych, wspólnie słuchali i śpiewali piosenki patriotyczne.

W tym dniu wszyscy przyszliśmy w strojach galowych. Był to dla nas dzień wytężonej i ciekawej pracy – pełny historycznej wiedzy i ciekawostek. To święto w naszej pamięci zostanie na długo.


Nad. Maria Drężek i Janina Subkowska

Fotogaleria:

VIDEO: