Dzisiejszy piątek, 22 stycznia 2021 roku był wyjątkowym dniem dla uczniów klas I, którzy doczekali się swoje ślubowania, wstępnie zaplanowanego na październik 2020 roku. Niestety pandemia pokrzyżowała te plany, wysyłając całą szkołę na zdalne nauczanie. Zatem niezwłocznie po powrocie do stacjonarnego trybu zajęć wychowawcy klas I zorganizowali uroczystość ślubowania.

Uczniowie po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz zaprezentowaniu swoich umiejętności zostali oficjalnie włączeni do społeczności „Jedynki”. Dyrektor szkoły Pani Agata Tarasiuk, doceniając zaangażowanie i otwartość dzieci, na tle szkolnego sztandaru dokonała pasowania ręcznie zdobionym szkolnym ołówkiem. Głos zabrała także wicedyrektor pani Jolanta Skierka życząc wielu sukcesów edukacyjnych i prosząc o zachowanie zasad bezpieczeństwa w szkole zgodnie z procedurami przeciwpandemicznymi oraz w drodze do i ze szkoły. Błogosławieństwa udzielił wszystkim katecheta ksiądz Mikołaj Jędrzejewski.

Na koniec wszystkie pierwszaki otrzymały upominki ufundowane przez Dyrekcję, Bank Spółdzielczy, Rodziców oraz książki od Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Miłe były również niespodzianki przygotowane przez koleżanki i kolegów z klas II.

Po uroczystości – oficjalnie już – pierwszacy świętowali przy poczęstunku w swoich klasach.

Dyrekcja serdecznie dziękuje za przygotowanie uroczystości wychowawczyniom klas I – paniom Dorocie Dejk, Marioli Boreckiej i Halinie Treder.

Nie mogliśmy zaprosić gości z zewnątrz, ale zapraszamy do bogatej galerii zdjęć.