Drodzy Rodzice!

Dzisiaj większość naszych dzieci, a i spora część dorosłych, jest zalogowana do sieci 24 godziny na dobę. Nawet jeśli smartfon leży obok, to on czuwa. Zewsząd otacza nas cyfrowa rzeczywistość. Zbyt duża jej ilość wpływa bardzo negatywnie na postrzeganie rzeczywistości, na to, co nazywamy realem. Dotyczy to zwłaszcza dzieci i młodzieży. Obecny rok, którego większość nasi uczniowie spędzili przed komputerami w trakcie nauczania zdalnego jeszcze to zjawisko spotęgował.

Dlatego zapraszamy Państwa, a właściwie prosimy o obecność, na specjalnych warsztatach z zakresu higieny cyfrowej. Poprowadzi je najpierw dla całego Grona Pedagogicznego, a później dla Państwa wybitny autorytet w tym zakresie – dr Maciej Dębski z Fundacji Dbam o mój zasięg – socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli i Rzecznika Praw Obywatelskich.

Spotkanie odbędzie się 16 grudnia o godzinie 17:30 w formie online. Żeby wziąć w nim udział wystarczy podać swój adres email – na który przyślemy link do spotkania.

Gorąco Państwa zachęcamy – brak higieny cyfrowej u naszych dzieci, a także nas samych – to poważny i palący problem.

Aby zgłosić się na warsztaty wystarczy wypełnić ten FORMULARZ.