SZKOLNY PRZEGLĄD WIEŃCÓW ADWENTOWYCH

Adwent to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W Kościołach i domach pojawiają się wieńce adwentowe, które są jego symbolem. Tradycyjny wieniec adwentowy wykonuje się w kształcie koła z zielonych gałązek, a do dekoracji można użyć szyszek, jesiennych liści, owoców głogu lub jarzębiny itp. Pośród wieńcowych gałązek umieszcza się cztery świece symbolizujące cztery niedziele Adwentu. Wieniec mogą też zdobić wstążki różnych kolorów oraz inne elementy. Każdą z poszczególnych świec zapala się w kolejną niedzielę  Adwentu, co przypomina o upływającym czasie do Uroczystości Bożego Narodzenia.

Wieniec adwentowy jest także symbolem oczekiwania i czuwania. Świece mogą się palić w czasie rodzinnej modlitwy, a także podczas wspólnych spotkań i posiłków.

Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy również w tym roku wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w PRZEGLĄDZIE NAJPIĘKNIEJSZYCH WIEŃCÓW ADWENTOWYCH, chociaż w innej formie – fotograficznej.

Aby wziąć udział w przeglądzie należy zrobić sobie zdjęcie z waszym wieńcem adwentowym i przesłać do nas za pomocą specjalnego formularza ze strony głównej naszej szkoły lub na adres: janina.mielewczyk@sp1.sierakowice.pl do 8 grudnia – liczy się data dostarczenia wiadomości.

Na zdjęciu można być z rodzeństwem lub rodziną. Prosimy o podpisanie zdjęcia imieniem, nazwiskiem oraz klasą do której uczęszczacie.

Serdecznie zapraszamy!

Katechetka Janina Mielewczyk

ks. Mikołaj Jędrzejewski

A tak było w minionych latach: