I. Kto z nas nie pamięta naszego pluszowego przyjaciela z dziecięcych lat? Tak oczywiście jest to Pluszowy Miś. Był naszym powiernikiem najskrytszych tajemnic, pocieszycielem w trudnych chwilach. Dziś nasz Miś ma swoje święto. Dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały ten dzień stacjonarnie. Przedszkolaki wysłuchały historie Pluszowego Misia, oraz krótką bajkę o „Przygodzie niedźwiadka”. Dzieci przyozdobiły podobiznę Misią według swego upodobania, oraz zorganizowały małe urodziny z słodkim poczęstunkiem. Na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci otrzymały medale „Przyjaciel Misa”.

Był to dzień pełnych warzeń i pozytywnych emocji.

/Nad. Ewelina Bojanowska, Karolina Sadowska-Górska/

II. W zerówce jak co roku Święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Nasze dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych,  konkursach, quizach i zgadywankach. Ten dzień w zerówce pełen był uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do zerówki wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

/Nad. Elżbieta Krajewska, Anita Rutkowska/