Drodzy uczniowie!

Przyszedł czas by podsumować trzecią edycję naszego Szkolnego Konkursu Fotograficznego pt. „Mój dom – moja flaga”.

Tak dużej ilości zgłoszeń się nie spodziewaliśmy – otrzymaliśmy ich ponad 160! Naszą uwagę przykuł Wasz szacunek do Flagi Państwowej – wyrażaliście go w najróżniejszy sposób: poprzez strój galowy, odpowiednią postawę, a także przez piękne biało-czerwone kreacje w jakich pozowaliście do zdjęć. Wiele z Was wykonało także elementy garderoby samodzielnie – ozdobne muchy, kotyliony czy samodzielnie wykonane flagi. Wasza kreatywność nie zna granic!

Dlatego też postanowiliśmy nagrodzić każdą i każdego z Was – uczniów SP1 w Sierakowicach – specjalną odznaką „Młodego patrioty” oraz okolicznościowym dyplomem. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma plusowe punkty do zachowania, które wpiszą Wam niebawem Wasi wychowawcy.

Zgodnie z regulaminem konkursu Jury w składzie: Agata Tarasiuk (Dyrektor Szkoły) oraz Jolanta Skierka (Wicedyrektor) postanowiły wyróżnić trzy prace: Klary i Rozalii Lis, Nikoli Bulczak  (fot. tytułowa) oraz Wiktorii Breza oraz w drodze wyróżnienia specjalnego: naszych harcerzy za szerzenie ideałów Szarych Szeregów: Adriana i Kacpra Jankowskiego oraz Wojtka Mielewczyka za kultywowanie wraz z Rodziną kultury Kaszubów.

Nasz system losujący wytypował natomiast 7 „szczęśliwych numerków” wg numerów zgłoszeń i są to następujący uczestnicy: Gracjan Tandek, Antoni Lis, Filip Grzenkowicz, Bartek Dawidowski, Rozalia Domaszk, Dominika Cyl oraz Franciszek Reclaw.

Dyrekcja Szkoły pragnie także wyróżnić wszystkie uczennice i uczniów, którzy zdecydowali się przysłać do publikacji swoje wykonanie Hymnu Państwowego. To zadanie wymagało dużej odwagi i samozaparcia, tym bardziej wszystkim gratulujemy. A są to: Oliwia Olszewska, Weronika Cyl, Franciszek Reclaw, Nikola Lademan, Konstancja Labuda, Dawid Gilmajster, Rozalia Domaszk, Agata i Amelia Seklecka, Maciej i Artur Bulczak, Amelia Bulczak, Julia Jażdziewska, Maja Klawikowska i Dawid Bronk. Z tych nagrań powstał nasz szkolny film w akcji „Szkoła do hymnu” – można go obejrzeć na naszej stronie internetowej.

Wszystkich uczestników obu akcji zapraszamy po odbiór odznak „Młodego patrioty”, a osoby wyróżnione oraz wylosowane – także po odbiór upominków do gabinetu nr 50 – gdy wrócimy do stacjonarnego trybu nauczania.

Osobne słowa uznania Dyrekcja kieruje do nauczycieli, którzy zdecydowali się przesłać swoje zdjęcia z flagą, zaś wszystkim bez wyjątku – składamy serdeczne gratulacje za piękną, radosną i czystą postawę patriotyczną. Serce nam rośnie, gdy na Was patrzymy!

W maju, kolejna – IV edycja – z okazji Święta Flagi Państwowej. Już teraz zapraszamy!