16 września 2020 r. w Gminnym Domu Kultury w Linii odbyła się uroczystość z okazji XXV – lecia Wojewódzkiego Konkursu Haftu Kaszubskiego – Linia 2020 oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, którą otworzyła wójt gminy Linia Bogusława Engelbrecht.

Konkurs haftu kaszubskiego organizowany jest przez Gminny Dom Kultury w Lini po raz dwudziesty piąty. Pierwszy konkurs zorganizowano w 1996 roku z inicjatywy Edmunda Szymikowskiego, ówczesnego dyrektora Domu Kultury w Linii.

W tegorocznym konkursie udział wzięło 196 osób, w tym 85 osób dorosłych, 113 dzieci i młodzieży. Na konkurs przekazano 436 prac, ukazujących piękno wszystkich szkół haftu kaszubskiego.

Jest nam niezwykle miło przekazać, że mamy laureatów tegorocznej, jubileuszowej edycji:

Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego, którą w imieniu Marszałka wręczyła Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego Danuta Rek, otrzymała nasz uczennica Amelia Płotka, która jednocześnie zajęła I miejsce w kategorii „Klasy V – VIII”, zaś drugie miejsce zajęła Jej siostra – Amelia Płotka.

Także w kategorii dzieci młodszych z klas I – IV mamy laureatkę – trzecie miejsce zajęła Julia Elend.

Wyrazy uznania kierujemy także do Marty Kukowskiej oraz Julii Hinc za piękne prace, zaangażowanie i udział w konkursie, zaś podziękowania składamy na ręce nauczycieli, którzy przygotowywali naszych reprezentantów.

Nagrody przywieźli do naszej szkoły przedstawiciele organizatorów i wręczyli w obecności Dyrekcji Szkoły.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów naszych uczniów i składamy im serdeczne gratulacje, a nauczycielom przygotowującym przekazujemy gorące podziękowania za wkład pracy i krzewienie rodzimej tradycji kaszubskiego haftu.