Każdy piątek to już wystarczający powód do tego, żeby się uśmiechnąć – powoli już można myśleć o weekendzie. Ale w tym roku 2.10 uśmiechaliśmy się „obowiązkowo W pierwszy piątek października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu! 

Radosne święto powstało w 1999 roku. Wymyślił je Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej  w 1963 roku. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „Śmiech to zdrowie”, to nie tylko metafora. 

Dlatego też uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem i oczywiście z uśmiechem uczestniczyli w różnorodnych działaniach, aby uroczyście uczcić ten dzień. Literacko, plastycznie, ruchowo i oczywiście z uśmiechniętą (choć pod maseczką) buźką. 

Zachęcamy do przedłużenia Światowego Dnia Uśmiechu na cały rok. Uśmiechnij się! 

/Nad. Małgorzata Konkel i Alicja Baran/