Od środy 30.09.2020  do piątku 02.10.2020 roku każdego dnia grupy cyklistów ze szkół podstawowych z Sierakowic oraz z Mojusza biorą udział w rajdzie rowerowym w ramach projektu realizowanego ze środków finansowych pozyskanych przez TPU Horyzont w ramach oferty skierowanej do Gminy Sierakowice. W drugim dniu projektu Kaszuby zwiedzali rowerem cykliści z naszej szkoły – uczniowie klasy 7a wraz w wychowawcą Jolantą Skierką Panią Wiolettą Kuczkowską oraz Beatą Syldatk z Mojusza. Nasza trasa wiodła z Sierakowic prze Szklaną, Kamienicę Szlachecką, Borucino, Zgorzałe, Uniradze, Stężycę, Żuromino, Jagodowo, Sierakowską Hutę, Jelonko z powrotem do Sierakowic.

Po drodze zatrzymywaliśmy się w Borucinie nad Jeziorem Raduńskim Górnym, na Bramie Kszubskiej, przy kurchanach w Uniradze. Byliśmy też na pomostach mariny w Stężycy. W tej miejscowości zjedliśmy również pyszny obiad w Pizzerii  Oregano. Po powrocie do szkoły uczniowie rozwiązali test z wiadomości zdobytych na wyjeździe, obejrzeli prezentację o wyprawie rowerowej Pani Jolanty Skierka i Wioletty Kuczkowskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii śladami św. Jakuba. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domów.

/Nad. J. Skierka/