Pod koniec września uczniowie klas: 6a i 6b wybrali się do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Lipą” w niedalekim Kamienickim Młynie na Święto Pieczonego ziemniaka. Atrakcji nie było końca. Po przyjeździe pani Sabina poczęstowała nas pyszną drożdżówką i herbatą. Pogoda dopisywała, więc szybko ruszyliśmy do wykonywania różnych zadań: karmienie zwierząt domowych, chłopcy spróbowali swoich sił w cięciu drzewa z użyciem piły ręcznej oraz heblowaniu drewna. Po tych zajęciach klasa 6b udała się do pobliskiego lasu, aby wziąć udział w akcji „Sprzątania Świata”. Byli zdziwieni, że tyle plastiku znaleźli na parkingu do wyjścia na Zamkową Górę. Tym bardziej, że tereny te, to Kaszubski Park Krajobrazowy. Po powrocie na gospodarstwo zaczęły się zabawy integracyjne: strzelanie z łuku, jazda taczką, skoki we workach, skakanie z balonami, przeciąganie liny, tworzenie prac artystycznych na drewnianych deseczkach. Na koniec był grill i pieczenie ziemniaków. Oczywiście jest więcej atrakcji, ale czas nie pozwolił na dłuższy pobyt. Szkoda ;-(

/Nad. E. Bednarek, D. Stolc/