Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania dzieci z klasy I a zostały wprowadzone w zaczarowany świat przez zaproszonego gościa panią Jolę Płotka, pracującą w naszej szkole w bibliotece. Pani Jola przeczytała jedno z opowiadań z książki Małgorzaty Musierowicz pt. „Hihopter”. Dzieci dowiedziały się kto to jest naprawdę przyjaciel i kiedy można na niego liczyć.  Wysłuchały kołysanki pt. „Z popielnika na Wojtusia” wg Janiny Porazińskiej zaśpiewanej przez naszego gościa.        Zostały również uczniom przybliżone zasady wypożyczania książek w dobie pandemii. Trochę ze smutkiem przyjęli uczniowie wiadomość, że osobiście nie mogą chodzić do biblioteki.

   Czytajmy naszym milusińskim w każdej wolnej chwili!!!!

  Głośne czytanie sprawia, że dziecko czuje się kochane i bezpieczne. Ponadto dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać; będzie mądrzejsze, poczuje się ważne i nabierze wiary w siebie. Stanie się bardziej pogodne, śmiałe i ciekawe świata.   

/Nad. Dorota Dejk/