W czwartek 27 lutego gościliśmy w klasie III b mamę Helenki,  panią Karolinę Gilmajster – Szymikowską, która jest nauczycielką języka angielskiego w szkole podstawowej w Gowidlinie. Opowiadała o sobie, swoich zainteresowaniach i o  pracy z uczniami.

Mieliśmy możliwość utrwalić znajomość liczebników, kolorów i figur geometrycznych w języku angielskim.

Obejrzeliśmy krótki filmik, z którego poznaliśmy zasady korzystania  z Tangramu. Dowiedzieliśmy się, że pochodzi z Chin i powstał już 3000 lat temu.

Składa się z siedmiu elementów w postaci figur geometrycznych powstałych przez rozcięcie kwadratu.

Mogliśmy sami próbować swoich sił i układać wzory różnych zwierząt takich jak: łabędź, niedźwiedź, koza, kaczka, wieloryb itp. Lub puścić wodze fantazji i sami kreować nowe wzory. Przekonaliśmy się, że jest to dobra zabawa, która kształtuje logiczne myślenie, zmusza do poszukiwania nietypowych rozwiązań, przez co rozwija naszą wyobraźnię.

Klasa została przyozdobiona naszymi pracami.

To była świetna nauka przez zabawę!

/Nad. Dorota Dejk/