„Każdy inny, ale wszyscy jesteśmy równi”

W czwartek w naszej szkole gościliśmy wychowanków z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej oraz OREW w Sierakowicach. Uczniowie klas I-VIII naszej szkoły wraz z opiekunami przygotowali szereg różnych atrakcji. Podopieczni ośrodków obejrzeli przedstawienie pt. „Sześć życzeń Natalki” (w roli głównej Maja Klawikowska, Alicja Duda, Julia Damaszk oraz narrator Szymon Szutenberg, ogniki klasa Ib, efekty specjalne Łukasz Breza), które miało na celu szerzenie idei integracji dzieci zdrowych i niepełnosprawnych, jak również przełamanie izolacji społecznej dzieci. Nasi uczniowie zaśpiewali również kilka piosenek: Matylda Kuchta „Zamigotał świat” (chórek klasa IIIb), Karol Weremczuk „Żyj z całych sił” (chórek klasa IIIa), Monika Bulczak „Moja i Twoja nadzieja”(chórek klasa IIIc) z akompaniamentem muzycznym Szymona Kuchty. W drugiej części spotkania zaprosiliśmy gości do wspólnej zabawy. Były zajęcia plastyczne w czasie których malowaliśmy dłonie farbami, a następnie wypełnialiśmy ich odciskami wielkie serce na szarym papierze. Nie zabrakło także zabaw muzyczno-ruchowych w rytm „Chocolate”, przechodzenie pod ruchomym drążkiem, zabawy z chustą animacyjną oraz zabawa w kalambury. Wszystko to działo się pod czujnym okiem wolontariuszek z klas VIII które całe swoje serce oddały pomocy naszym cudownym gościom. Nasi niektórzy uczniowie z klas młodszych również integrowali się podczas wspólnych zabaw. Dla większości dzieci była to prawdziwa i bardzo cenna lekcja pokory i  wzajemnej tolerancji.

Wydarzenie przygotowały panie Natalia Frymus, Sylwia Konkel, Joanna Ryłko i Wioletta Szulc.

Galeria zdjęć z całego dnia:

Nagrane przedstawienie: