8 stycznia uczniowie klasy 3b zaprosili swoich rodziców na wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie akordeonu w wykonaniu ojca jednej z uczennic pana Mirka Myszk. Można było zatrzymać się jeszcze raz i poczuć magię tych najpiękniejszych świąt.

Punktem kulminacyjnym było przedstawienie  przez dzieci kaszubskiej Gwiazdki, tworzyło jej wiele barwnych, bogato ucharakteryzowanych postaci takich jak: policjant, kominiarz, śmierć, diabełek, gwiazdor, koń, turoń, baba i dziad, niedźwiedź, bocian i koza. Aktorom również towarzyszył akompaniament akordeonowy, co dodatkowo uatrakcyjniało występ. Było gwarnie i wesoło.

Oto nagranie:

Tradycja gwiazdki jest znana na Kaszubach od wieków. Niestety powoli zanika wśród mieszkańców, dlatego głównym celem przedstawienia było kultywowanie tej tradycji wśród młodego pokolenia Kaszubów.

Występ uczniów został nagrany i niebawem pojawi się na naszej stronie internetowej.

Nad. /Dorota Dejk