Od pewnego czasu na głównym holu naszej szkoły wisi duży ekran. Jest to 65-calowy telewizor, na którym wyświetlane są różne informacje. Tak naprawdę to innowacja edukacyjna pod nazwą Wirtualna Gazetka Szkolna (WGS), jaką wprowadzamy od stycznia 2020 roku. Jej idea zasadza się na tym, że to nowe medium jest nie tylko dostępne dla uczniów jako odbiorców, ale także jako twórców – chętni będą mogli pod opieką nauczycieli prowadzących sekcję redakcyjną publikować swoje treści. Atutem WGS jest fakt, że można publikować treści, zdjęcia, muzykę czy filmy, zaś zarządzanie materiałami może odbywać się zdalnie z dowolnego komputera (np. z domu). Dodatkowo firma udostępniająca technologię dodała naszej szkole na rok dostęp do dedykowanej aplikacji mobilnej „Reporter” – dzięki niej uczniowie mogą bezpośrednio ze swoich smartfonów czy tabletów przesyłać treści do publikacji – np. z wycieczki czy działań poza szkołą. Właśnie zakończyliśmy miesięczny okres testowy i od stycznia rozpoczniemy rekrutację dla chętnych nauczycieli i  uczniów do współtworzenia Wirtualnej Gazetki Szkolnej.

W tym miejscu pragniemy podziękować Radzie Szkoły, która zakupiła na ten cel 65-calowy telewizor, Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli Rewers z Gdańska za preferencyjne warunki finansowe i Dyrektorowi Szkoły pani Agacie Tarasiuk za znalezienie funduszy na roczną licencję bazową orprogramowania WGS.

Liczymy, że Wirtualna Gazetka Szkolna wspomoże komunikację w szkole, nauczy młodzież współdziałania, świadomego kreowania treści w przestrzeni publicznej i będzie stanowiła ciekawą platformę wymiany informacji w naszej społeczności szkolnej.