“Jest taki dzień

Bardzo ciepły, choć grudniowy

Dzień, zwykły dzień

W którym gasną wszelkie spory”.

 

Klasa 1b i 2a z niecierpliwością czekały na ten niezwykły, wyjątkowy dzień w roku – Wigilia klasowa. Już od samego rana wśród uczniów panowała miła atmosfera i wielka radość.

Rozpoczęliśmy od przygotowania świątecznego stołu, który nakryliśmy białym obrusem, przyozdobiliśmy gałązkami jodły i dekoracjami wykonanymi przez dzieci w ramach świątecznych konkursów, a także było sianko, opłatek, słodkości itp…..

Następnie wypatrywaliśmy pierwszej gwiazdy, gdy dzieci ją wypatrzyły rozpoczęliśmy świętowanie. Najpierw przeczytaliśmy fragment z Pisma św. mówiący o narodzeniu Pana Jezusa, potem dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy oraz ucztowaliśmy. Oczywiście pamiętaliśmy o wolnym miejscu dla niespodziewanego gościa. W tym roku gościem był pan Józef, który swoją obecnością sprawił nam wielką niespodziankę i radość.

Był to dla nas dzień pełen wzruszeń i miłych słów. Zapamiętamy go na długo. Szkoda, że wszystko co piękne tak szybko się kończy.

/Nad. M. Drężek, J. Subkowska/