U nas dzisiaj radośnie i mikołajkowo. Uczniowie wszystkich oddziałów uczestniczyli w zajęciach sportowych oraz obdarowani zostali drobnymi upominkami ufundowanymi przez Radę Szkoły. Oddziały przedszkolne wzbogaciły się w zabawki i gry, które zostały zebrane podczas akcji przeprowadzonej  przez członków koła „Jestem i pomagam” działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sierakowicach.

Czy jest coś piękniejszego od uśmiechu i radości dziecka ? Ten dzień na pewno zapadnie na długo naszym wychowankom w pamięci, a to wszystko dzięki osobom, które mają w sobie chęć pomagania innym. Jest to najlepsze DZIĘKUJĘ  jakie można sobie wyobrazić.

Członkowie szkolnego koła „Jestem i pomagam” przy Szkole Podstawowej nr 1 w  Sierakowicach, serdecznie dziękują za tak liczne włączenie się do akcji zbiórki gier i zabawek dla naszych oddziałów  przedszkolnych. Udało nam się zebrać kilkadziesiąt gier planszowych, kilka worków zabawek dla chłopców oraz dziewczynek.

/Nad. W. Szulc, E. Kasperek, Ł. Myszk/

_________________________________________________________________________

Z wizytą u klas „0”.

Mikołaj 6 grudnia ma bardzo dużo pracy, ale znalazł czas, żeby spotkać się z dziećmi z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 1. Wspólna zabawa i poczęstunek długo pozostaną w pamięci.

/Nad. A. Rutkowska, U. Jarmuż, E. Krajewska/

_____________________________________________________________________________

Do klasy II a również zawitał  Święty Mikołaj. Dzieci przywitały go piosenką, a On zaprosił ich do wspólnej zabawy. W trakcie miłego spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące jego pracy, przygód i życia. Na koniec każdy otrzymał słodki upominek. Już teraz z utęsknieniem czekamy na kolejne spotkanie.

/Nad. J. Subkowska/

_____________________________________________________________________________

BEZPIECZNA PRZERWA z Mikołajem

6 grudnia 2019 r.- na ten dzień czekają wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością, ponieważ wiąże się on z wieloma atrakcjami. Począwszy od upominków, teleturnieju, a skończywszy na konkursie plastycznym „Mikołaj oczami dzieci” w czasie Bezpiecznej przerwy z Mikołajem. Zabawa konkursowa polegała na narysowaniu postaci Mikołaja podczas przerwy kakaowej. W tym czasie dzieci odwiedził również Mikołaj ze słodkim poczęstunkiem dla wszystkich. W konkursie wzięło udział bardzo wielu uczniów. Najładniejsze prace zostały wyróżnione i nagrodzone oraz stały się dekoracją holu głównego w szkole.

/Nad. N. Frymus, M. Labuda/

____________________________________________________________________________

W piątek 6 grudnia odbyło się również rozstrzygnięcie Mikołajkowego konkursu gazetki Kropka. Oto zwycięzcy:

Gracjan Tandek klasa IIId

Dawid Gojtowski klasa Id

Bartek Dawidowski klasa Ic

Angelika Jereczek klasa IIIb

Filip Kotłowski klasa O grupa 3

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy już w grudniu po kolejne, tym razem świąteczne wydania gazetki Kropka.

/Nad. N. Frymus/