Uczniowie klasy Ib i IIa gościli w klasie lekarza weterynarii – pana Michała Bernarda oraz leśniczego – pana Marcina Rompę z Nadleśnictwa Kartuzy – tatę naszego kolegi Przemka.

Pan weterynarz bardzo ciekawie opowiadał o chorobach zwierząt domowych, hodowlanych i leśnych. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć i wypróbować różne rzeczy, które stosuje się w leczeniu chorych zwierząt. Ponadto dowiedziały się, jakie zwierzęta leczy weterynarz, a także poznały choroby, na które najczęściej zapadają nasi czworonożni przyjaciele. Pan doktor zwrócił uwagę na kalendarz szczepień oraz na niebezpieczeństwo wynikające z ich braku.

Natomiast pan leśniczy opowiadał o swoim zawodzie i podstawowym obowiązku, jakim jest dbanie o las. Przypomniał uczniom jak należy zachowywać się w lesie. Zapoznał ze zwierzętami, które zapadają w sen zimowy oraz z tymi, które prowadzą aktywny tryb życia o tej porze roku. Zwrócił uwagę na dokarmianie zwierząt zimą i przypomniał o odpowiednim ubiorze na wędrówkę po lesie. Dzieci miały możliwość poznania niektórych narzędzi, służących do pracy w lesie. W czasie spotkań nasi goście udzielili wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania swoich słuchaczy.

Klasa IIa odwiedziła również gabinet szkolnej pielęgniarki – pani Teresy Woźniak, która opowiedziała im o higienie osobistej oraz zachęcała do dbania o higienę jamy ustnej.

Dla uczniów były to interesujące lekcje przyrody. Niektórzy z nich już dzisiaj marzą o realizowaniu swoich umiejętności w w/w zawodach.

/Nad. J. Subkowska, M. Drężek/