1. Pamiętamy o tych, którzy oddali życie w walce o wolność Ojczyzny. Sprzątamy opuszczone i bezimienne groby.

Nad. J. Subkowska

2. Dnia 25 X br. klasa 1b przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. Najmłodsi uczniowie poznali miejsca w naszej miejscowości poświęcone osobom dla niej zasłużonym.

W drodze na cmentarz zatrzymaliśmy się przy popiersiu ks. Bernarda Łosińskiego – dawnego sierakowickiego proboszcza oraz przy pomniku ks. Bernarda Sychty. Na naszym parafialnym cmentarzu zapaliliśmy znicze i wspólnie pomodliliśmy się przy grobach partyzantów Gryfa Pomorskiego i 7 więźniów z obozu Stuthof zamordowanych przez Hitlerowców w Pałubicach w lutym 1945 r. oraz zatrzymaliśmy się przy kaplicy grobowej rodziny Łaszewskich-fundatorów kościoła parafialnego p.w. św. Marcina.

Nad. M. Drężek