18 października 2019 roku w Sierakowicach odbyły się czwarte i ostatnie rozgrywki w kategorii klas VIII z serii Powiatowa Liga Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Powiatu Kartuskiego. Organizatorem IX edycja zmagań jest Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki, a zadanie jest realizowane dzięki dotacji powiatu kartuskiego.

W zawodach brało udział osiem drużyn: SP 1 w Kartuzach, SP 2 w Kartuzach, SP 1 w Sierakowicach, SP Leźno, SP Staniszewo, SP Mirachowo, SP Dzierżążno i SP Chmielno.

Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach. Najwięcej bramek zdobył Kacper Lejk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach, najlepszym bramkarzem został Łukasz Witka ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie, natomiast najlepszym zawodnikiem ligi został Robert Wójcik z Szkoły Podstawowej w Leźnie.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek

Szkoła Punkty
1. Sierakowice 28
2. Leźno 28