Dnia 09 X 2019r. uczniowie kl. IIIb i kl. IIIc uczestniczyli w wyjeździe do Teatru Muzycznego w Gdyni. Obejrzeli spektakl wg autorstwa Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy rymowanej bajki o złośliwej, a jednocześnie inteligentnej pchle, uwielbiającej robić psikusy. Wielki spryt oraz urok osobisty pozwalał jej – do czasu- wychodzić obronną ręką z opresji, które sama wywołała. Wyrokiem sądu została skazana za swoje psoty. Ze łzami w oczach obiecała poprawę i tak też się stało. Odtąd była uczciwa.

Przepięknie udekorowana scena oraz stroje poszczególnych aktorów zapierały dech młodym widzom.  Na ich twarzach można było zobaczysz fascynującą grę emocji. Salwy śmiechu, piski radości czy pomruki grozy dobiegały z widowni.

Następnie dzieci wraz z opiekunami mieli możliwość pospacerowania po plaży, gdzie można było posłuchać szumu morza i poobserwować mewy i rybitwy.

Wracaliśmy do domu w świetnych humorach. Niewątpliwie ten dzień zapadnie w pamięci na dłuższy czas.

/Nad. D. Dejk, M. Konkel/