Z okazji Dnia Głośnego Czytania uczniowie kl. IIIb i IIIc zaprosili na zajęcia Panią Dyrektor  Agatę Tarasiuk, która przeczytała na głos rozdział z książki Astrid Lingren „Dzieci z Bullerbyn”. Potem odbył się quiz z pytaniami dotyczącymi tego fragmentu – za trafne odpowiedzi przyznawano nagrody. Następnie fragment książki swoim rówieśnikom przeczytał również jeden z uczniów.

Przygoda dzieci z baranem Ulrikiem uczniów bardzo zainteresowała i tym samym zachęciła do poznania dalszych przygód urwisów z Bullerbyn. Ponadto uczniowie mieli okazję zobaczyć różne wydania tej pozycji oraz pooglądać ilustracje.

Zwieńczeniem tego dnia było samodzielne wykonanie zakładek do książek. Pomysłowość i oryginalność dzieci zaskoczyła nauczycieli.

Pamiętajmy, że czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim pobudza wyobraźnię.