Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki, w tym roku obchody tego dnia przenieśliśmy na poniedziałek 16 IX.  Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie uczniowie kl. 2 b I 2 c wspólnie bawili się przy muzyce, uczyli się piosenki Kropka, wykonywali kropkowane prace plastyczne, szukali swoich talentów- czego efektem jest Drzewo Talentów, które można zobaczyć na holu głównym. Poznawaliśmy też kropkowe pismo czyli alfabet Braillea i spróbowaliśmy podpisać się tym pismem.
To był wspaniały i niezapomniany dzień!
/Nad. K. Wenta/