Klasa VId w nietypowy sposób postanowiła rozpocząć nowy rok szkolny. Uczniowie organizowali sportowy piknik integracyjny. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody w czasie zajęć z wychowawcą wyszli na teren wokół szkoły z przygotowanymi wcześniej kocykami, grami oraz poczęstunkiem. Niektóre dziewczyny przyniosły własnoręcznie przygotowane rogaliki i babeczki. Czwórka z uczniów wymyślała zadania i zabawy dla wszystkich pozostałych kolegów i koleżanek. Uczestnicy grali w gumę, skakali przez skakankę, rzucali do celu, grali w badmintona, niektórzy tańczyli z szarfami. Śmiechom nie było końca. Na zakończenie rozegrano mecz piłki nożnej chłopcy kontra dziewczyny.

Po zakończeniu pikniku wszyscy z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły na pozostałe zajęcia.