Złoty medal w Mistrzostwach Województwa LZS w tenisie stołowym w kategorii Młodzik wywalczył zawodnik LUKS PANDA Sierakowice – Dawid Cyperski.

Pięcioosobowa reprezentacja LUKS PANDA Sierakowice ostatniego dnia marca br. uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Ludowych Związków Sportowych w tenisie stołowym w kategorii Młodzik, zorganizowanych w Sobowidzu.

W drodze po złoto uczeń 5 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach zwyciężył m.in z Antonim Gurbiszem, Mateuszem Żala (obaj UKS KOSYNIER Sobowidz). W półfinale Dawid Cyperski po bardzo zaciętym pięciosetowym pojedynku odprawił kolejnego przedstawiciela gospodarzy Bartosza Pawlukiewicza, a w finale ograł Franciszka Żurawicza (LUKS Straszyn).

Jest to pierwszy medal i to od razu złoty w historii startów PAND w Mistrzostwach Województwa. Złoto wywalczone przez Dawida w niedzielnej rywalizacji to nie tylko tytułu Mistrza Województwa LZS na 2019 rok, ale również bezpośredni awans na Mistrzostwa Krajowe LZS. – cieszy się trenerka Agata Biesaga.

W niedzielnych zawodach rywalizowali również młodsi zawodnicy LUKS PANDA Sierakowice. W najbardziej licznej kategorii wiekowej (27 startujących) – Młodzik: Krzysztof Kulas sklasyfikowany został na 11 pozycji, Maciej Wolski na 18, Łukasz Kuczkowski na 21, a najmłodszy z Pand – Michał Krause został 23 młodzikiem w województwie. Z gościnnego Sobowidza, każdy z zawodników wyjechał z medalem oraz pamiątkowym dyplomem.

Udział zawodników LUKS PANDA Sierakowice w Mistrzostwach Województwa LZS realizowany jest ze środków Gminy Sierakowice pod nazwą „Trenuj z Pandą”.