W dniach 6 i 7 grudnia uczniowie naszej szkoły ubrani w czerwone czapeczki uczestniczyli w cyklicznej imprezie Mikołajki szkolne. Jak co roku zorganizowana została przy współpracy nauczycieli z Samorządem Uczniowskim oraz Radą Szkoły.

Pierwszego dnia imprezy w zajęciach na sali gimnastycznej wzięli uczniowie klas 0 – III. Dla najmłodszych uczestników przygotowano mikołajkowy tor przeszkód oraz liczne konkursy plastyczne. Młodzi artyści ozdabiali dzwoneczki, ogromne czapki Mikołaja, czy też kolorowali drzewka świąteczne. Wyniki ich pracy można było podziwiać na oknach holu głównego naszej szkoły. Podczas rywalizacji sportowej uczniowie biegali, skakali w zabawie i śmiechom nie było końca. Klasy IV – VIII walczyły w turnieju zbijaka. Zawodnicy jak i kibice dbali o wysoki, sportowy poziom rywalizacji. Nikt się nie poddawał bez walki. Uczniowie klas V walczyli na specjalnie przygotowanym mikołajkowym torze przeszkód. Uczennice klas VII i VIII przygotowały dla zgromadzonych pokaz tańca nowoczesnego, po czym ich koledzy stanęli w szranki na torze przeszkód. Na zakończenie imprezy na ręce przewodniczych klas przekazane zostały słodkie upominki przekazane przez Radę Szkoły.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok.

Ewa Kasperek