W minionym tygodniu  w ramach poszerzania wiedzy z zakresu wolontariatu i obchodów Tygodnia osób Niepełnosprawnych  zorganizowaliśmy dla wszystkich klas I- III oraz klas V w naszej szkole  Spotkanie z Afryką zatytułowane – Pragniemy pomagać. Gościliśmy  z niemieckiej parafii  Bad Neustadt ks. dr Andrzeja Krefft, który przybył do naszej szkoły, aby przybliżyć w trzech spotkaniach, afrykańską rzeczywistość w jakiej żyją i znajdują się nasi rówieśnicy i ich rodziny na tym kontynencie. Zgłębialiśmy  najpierw wiedzę geograficzną i  społeczno -kulturową. Dowiedzieliśmy się na przykład  -co jada się w Afryce i jak wielu ludzi, w tym dzieci, podczas przedłużającej się pory suszy głoduje. Poznaliśmy klimat , pogodę oraz roślinność i niektóre zwierzęta. Nie spodziewaliśmy  się, że będziemy mogli nauczyć się kilku słów w języku rwandyjskim. Zdecydowanie największą uwagę skupiliśmy, gdy ksiądz opowiadał o codziennym życiu ludności Gahungi , a w szczególności dzieci, które w zdecydowanej większości nie mogą uczyć się w szkole, ze względu na bardzo trudne warunki oraz ogromny stopień ubóstwa. Dowiedzieliśmy się także, jak wiele jest tam osób niepełnosprawnych oraz osieroconych  z powodu głodu oraz w wyniku wieloletnich  bratobójczych walk. To głównie do dzieci jak i do całej społeczności Gahungi  kieruje już od pięciu lat ks. Andrzej projekt Abana Baseka czyli – Śmiejące  się dzieci , który współtworzy wraz ze swymi parafianami w ramach wielu działań. Mogliśmy przyjrzeć się realizacji wielu pomysłów i poznać możliwości niesienia różnorodnej  pomocy niepełnosprawnym oraz ludności nie posiadającej  środków czystości czy dostępu do czystej wody.
Sprawiliśmy ogromną niespodziankę naszemu zaproszonemu gościowi mogąc zaprezentować i muzycznie pozdrowić naszych  Rwandyjskich  rówieśników z Gahungi oraz przekazać zgromadzone  przez nas przybory szkolne. Przekazaliśmy  również album  własnoręcznie wykonanych prac przez uczniów najmłodszych klas opowiadający o naszej szkole  i miejscowości. Cieszyliśmy się tym bardziej, że  udało nam się tak spontanicznie i w ciągu dwóch dni zebrać  upominki dla kolegów z Afryki. Towarzyszyło nam wielkie wzruszenie , radość i nadzieja, że będziemy mieli jeszcze okazję, by podobnie jak społeczność  w Niemczech, pomagać w podobny sposób . 
Bardzo gorąco dziękujemy  naszym drogim rodzicom , którzy zechcieli pomóc i wesprzeć  tą akcję.