5 listopada w Szkole Podstawowej w Starej Hucie nastąpiło rozstrzygnięcie XIV konkursu plastyczno- literackiego ,,Kaszubskie Madonny” organizowanym przez Ośrodek Edukacji Kaszubskiej mieszczący się w tej szkole , Stowarzyszenie ,,Akademia Głodnica’’ i Kartuskie Centrum Kultury. Tematem części plastycznej było przedstawienie w formie malarskiej wizerunku Matki Boskiej w roku stulecia odzyskania niepodległości, a literackiej – opisanie w języku kaszubskim  pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego. Do konkursu przystąpiło 21 szkół z naszego powiatu, nadesłano 8 prac literackich i 120 prac plastycznych , z których nagrodzono 40. Wśród wyróżnionych  prac plastycznych znalazły się te wykonane przez nasze uczennice: Annę Majkowską z klasy Vc, Dominikę Płotkę z klasy VIIb i Weronikę Stencel z klasy VIIIb.