DLA KOCHANYCH

NAUCZYCIELI

 

Dziś jest Wasz dzień, drodzy Nauczyciele,

cieszcie się nim
i wykorzystujcie go,

ponieważ jest on raz w roku, a rok jest taki długi.

Drodzy nauczyciele, bądźcie wciąż z nami!

Gdy jesteśmy duzi czy jeszcze mali.

Życzymy Wam szczęścia na następne lata oraz cierpliwości do nas.

Dnia 11.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sierakowicach im. Floriana Ceynowy świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

W tym wyjątkowym dniu na sali gimnastycznej odbył się apel z okazji tego dnia. Przewodniczący samorządu uczniowskiego rozpoczął całą uroczystość. Uroczyście zaśpiewaliśmy nasz hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie przeszliśmy do części artystycznej. Uczniowie klas 1-3 przygotowali tańce i przedstawienia dla nauczycieli. Uczniowie 4-8 przygotowali wiersze dla każdego z nauczycieli.

Każdy z nauczycieli otrzymał laurkę od uczniów. Na zakończenie apelu uczennica klasy 5 – Monika Bulczak zaśpiewała piosenkę „Kasztany”, natomiast uczeń z klasy 8 – Gracjan Bulczak zagrał  piękny utwór na trąbce.

Na koniec pan Dyrektor powiedział parę słów i podziękował wszystkim uczestnikom apelu.

Dziękujemy pani wicedyrektor Joannie Ryłko, pani Joannie Zalewskiej i pani Martynie Okuniewskiej za przygotowanie tej wzruszającej uroczystości.

Ania, Karina i Maksymilian z klasy VIb