Dwa dni zmagań, dwie konkurencje zespołowe i cztery lekkoatletyczne złożyły się na Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Sierakowice 2018.

Sierakowickie igrzyska, jedyna taka impreza w powiecie, odbyły się już po raz XIX, ale tym razem w nieco innej formule. Pierwszego dnia odbyły się rozgrywki drużynowe w dwa ognie i piłkę nożną. Drugiego dnia królowała lekkoatletyka: skok wzwyż i w dal oraz rzut piłeczką palantową i pchnięcie kulą.

W rywalizacji w dwa ognie naszą szkołę reprezentowały  3 drużyny: dziewczyny i chłopaki w kategorii 2005 i młodsi oraz dziewczyny w kategorii 2002/2004.

Chłopcy  wywalczyli 5 miejsce, natomiast dziewczyny w kategorii młodszej – 2 miejsce, a dziewczęta starsze zajęły 3 miejsce.

  • Skład drużyn w kategorii dziewczęta 2005 i młodsze:

Klaudia Bojanowska, Marcelina Hendrich,Wiktoria Wenta, Konstancja Puzdrowska, Julia Bulczak, Marta Szyca, Angelika Ziemann, Wiktoria Malek

  • Skład dziewczyn w kategorii 2002/2004:

Julia Brzeska, Patrycja Bigus, Kornelia Czapla, Zuzanna Piepiórka, Dajana Kobiela, Oliwia Smętoch, Oliwia Koszałka, Marta Penk

Pozostałe osiągnięcia:

  • W skoku w dal drugie miejsce zajął Kacper Labuda z klasy 6b
  • W rzucie piłeczką palantową 1 miejsce wywalczyła Klaudia Bojanowska z klasy 6a
  • W pchnięciu kulą mieliśmy podwójny sukces, gdyż 1 miejsce zajął Konkel Jakub z klasy 6a, a tuż zanim na 2 miejscu uplasował się Łukasz Dułak z 6c.
  • W rzucie piłeczką palantową Jakub Konkel wywalczył 1 miejsce.

Każdy zawodnik po zajęciu odpowiedniego miejsca otrzymał upominkowy medal.

Gratulujemy zwycięstw J