Każdego roku 2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena, obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jego celem jest promowanie pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. 5 kwietnia br. uczniowie III TE ZSP w Sierakowicach odwiedzili uczniów naszej szkoły z miłymi niespodziankami oraz wspomnieniami z wycieczki do Krakowa. Pani Ewa Szlaga – Ortmann, wychowawca grupy przeczytała legendę o hejnale z krakowskiej wieży. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały, po czym chętnie dyskutowaliśmy ze starszymi kolegami. Zaprzyjaźnieni uczniowie obdarowali nas własnoręcznie wykonanymi pocztówkami z Krakowa oraz książką „Legendy polskie”. Natomiast my wręczyliśmy im samodzielnie wykonane kwiatki z łapek.

Spotkanie miało na celu promować ideę codziennego głośnego czytania dzieciom w domach i szkołach, dzięki któremu uczą się one myślenia, rozwijają swe umiejętności językowe, doskonalą pamięć i wyobraźnię, poszerzają wiedzę, lepiej rozwijają się psychicznie, umysłowo i społecznie. Głośne czytanie dzieciom to znakomita metoda wychowawcza i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka.

Dziękujemy uczniom III TE ZSP w Sierakowicach oraz ich wychowawcy za otwartość i chęć dzielenia się młodszymi swoimi cennymi doświadczeniami.

                                                                  Wychowawca klasy III h