Turniejem Wojewódzkim Skrzatów i Żaków rozpoczęliśmy współzawodnictwo na kolejnym wyższym  szczeblu rozgrywek indywidualnych. W turnieju wzięło udział trzech zawodników LUKS PANDA Sierakowice, w kategorii skrzatek wystąpiła Julita Woźniak, zaś w starszej kategorii żaków Dawid Cyperski oraz Krzysztof Kulas.

W pierwszej fazie turnieju Krzysztof Kulas oraz Dawid Cyperski musieli uznać wyższość zawodników UKS ORLIK Gdynia Jakuba Libery oraz Szymona Białk  (Cyperski – Libera 0:3 (9:11, 7:11, 8:11), Kulas – Białk 0:3 (5:11, 6:11, 3:11), którzy byli turniejowymi „2” i „5”.

Pierwsza faza turnieju pocieszenia okazała się bardzo sprzyjająca zawodnikom LUKS PANDA Sierakowice. Obaj odnotowali wygrane mecze na swoich kontach: Dawid Cyperski – Szymon Maliszewski (UKS KOSYNIER Sobowidz) 3:0 (11:7, 11:3, 11:4) a Krzysztof Kulas – Adam Lipski (MRKS Gdańsk) 3:0 (11:9, 11:9, 11:5). W następnych meczach Dawid Cyperski pokonał Huberta Głuchowskiego (GKTS Gdańsk) 3:1 (11:3, 9:11, 11:9, 11:8) zaś Krzysztof Kulas musiał uznać wyższość Marcela Żala z UKS KOSYNIERA Sobowidz przegrywając z nim 0:3 (7:11, 5:11, 5:11) tym samym kończąc turniej na miejscu 17-24.

Miejscem 13-16 zakończył rywalizację Dawid Cyperski przegrywając z Arturem Kowalczykiem (MTS Kwidzyn) 1:3 (11:7, 5:11, 9:11, 5:11) w meczu o 9 miejsce.

Najmłodszą zawodniczką LUKS PANDA Sierakowice była Julita Woźniak, która rywalizację zakończyła na 4 miejscu. Tuż przed Julitą na podium stanęły zawodniczki: Karolina BIAŁK (WICHER Wierzchucino), Julia Czaja (MRKS Gdańsk) oraz Amelia Stefaniak (MTS Kwidzyn).

Uważam, że ten turniej należy zdecydowanie zaliczyć do tych udanych – komentuje trener LUKS PANDA. Dodaje, że był to prawdziwy sprawdzian możliwość zawodników z Sierakowic na arenie wojewódzkiej.

Warto dodać, iż udział zawodników w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym został dofinansowany ze środków gminy Sierakowice.

Marcin Fidala – prezes