Międzynarodowy Dzień Życzliwości klasa III a postanowiła obchodzić bardzo aktywnie i zarazić swoim optymizmem i dobrym słowem całą społeczność szkolną, a także mieszkańców Sierakowic. Uczniowie przygotowali kolorowe „pudełka życzliwości”, do których wrzucili kartki z miłymi zdaniami. Odwiedzili m.in.: pracowników Ośrodka Zdrowia, policjantów Komisariatu Policji, pracowników Urzędu Gminy i Biblioteki Publicznej, panie z restauracji „Stary Spichlerz” oraz sympatycznych mieszkańców Sierakowic napotkanych po drodze. Dzięki naszej akcji dzielenia się życzliwością zrozumieliśmy, ze najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować, jest życzliwość dla drugiego człowieka. Doskonałym podsumowaniem Międzynarodowego Dnia Życzliwości 2017 niech stanie się cytat Humphery Davy:

„Życie nie składa się tylko z wielkich poświęceń i obowiązków,

ale przede wszystkim z drobiazgów.

Uśmiechy i życzliwość rozdawane na co dzień

są tym, co zdobywa i zatrzymuje serca,

i daje pocieszenie”.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Sierakowic za wszelkie gesty życzliwości i zachęcamy do dzielenia się nią każdego dnia. Uśmiech i bycie życzliwym to magia, powstaje z niczego, a potrafi działać cuda. Sprawdziliśmy 🙂