W związku z feriami zimowymi dzieci 5 – letnie z oddziałów przedszkolnych: grupa Misiów i Tygrysków wzięły udział w „zimowej olimpiadzie sportowej”. Celem zmagań sportowych dzieci było ukazanie im jak należy bawić się na śniegu, by nie zrobić krzywdy sobie ani innym oraz promowanie sportu jako formy aktywnego wypoczynku. Dzieci wzięły udział w przygotowanych przez nauczyciela konkursach z zakresu dyscyplin olimpijskich.  Wśród nich były: „szybkie łyżwy”, saneczkarstwo, hokej i zabawa śnieżkami. Podczas zabaw sportowych wspólnie tworzyliśmy kodeks bezpiecznej zabawy. Przypomnieliśmy sobie że należy omijać zamarznięte jeziora, rzeki, stawy. Do zabawy wybieramy tylko bezpieczne miejsca z dala od ulic, mostów i torów kolejowych. Nasze 5- latki  wiedzą również, że  nie rzucamy kulkami w twarz drugiej osoby. Nie rozmawiamy z obcymi i bawimy się pod opieką dorosłych.