Zmiany w sposobie zamawiania posiłków w SP1

UWAGA! OD 1 STYCZNIA TRZY NOWOŚCI – Platforma Rodzica, sposób odwoływania posiłków i użycie kart zamiast karnetów.

Decyzją władz gminy Sierakowice od 1 października 2022 roku nastąpią zmiany w systemie rezerwacji i sposobu rozliczania zamawianych posiłków dla dzieci.

1. Od 26 września 2022 r. zamawianie posiłków na październik i listopad koordynowane będą przez szkołę, a nie jak dotychczas – przez stronę smacznesierakowice.pl.
  2. Dostępne posiłki to:
    1. śniadanie (tylko dla oddziałów przedszkolnych oraz klas „0”),
    2. zupa,
    3. II danie.
  3. Ceny posiłków za jeden dzień:
    1. dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas „0”:
      • śniadanie – 3,10 zł
      • zupa – 3,30 zł,
      • II danie – 4,50 zł,
    2. dla uczniów klas 1-8:
      • zupa – 3,80 zł,
      • II danie 5,40 zł.
    3. Liczba dni, w których wydawane będą posiłki:
      1. w październiku:
        • dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas „0” – 21 dni,
        • dla uczniów klas 1-8: 19 dni,
      2. w listopadzie:
        • dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas „0” – 20 dni,
        • dla uczniów klas 1-8: 20 dni,
      3. w grudniu:
        • dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas „0” – 16 dni,
        • dla uczniów klas 1-8: 16 dni,
      4. w styczniu 2023:
        • 11 dni dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas „0” i uczniów klas 1-8.
  1. Rodzic dokonuje obliczenia kwoty do wpłaty, sumując ceny wybranych posiłków.
  2. W przypadku rodzeństwa należy wykonać przelew za każde dziecko osobno.
  3. Wpłat należy dokonywać na poniższe dane:
    1. Odbiorca: SP 1 Sierakowice,
    2. Numer konta: 60 8324 0001 0000 0361 2000 0630
    3. Tytułem: Imię i nazwisko ucznia, klasa, rodzaj posiłku (np. Adam Kowalski, 8c, zupa, II danie).
  4. Terminy płatności:
    1. za październik: do 29 września 2022 r.,
    2. za listopad: do 28 października 2022 r.
    3. za grudzień: do 28 listopada 2022 r.
    4. za styczeń do 29 grudnia 2022 r.
  5. Opóźnienie w dokonaniu wpłaty w stosunku do powyższych terminów spowoduje, że uczeń otrzyma pierwszy posiłek dwa dni robocze później, np.:
    • Wpłata 30 września – pierwszy posiłek wydany będzie 4.10.2022 r.,
    • zlecenie przelewu w weekend – pierwszy posiłek wydany będzie we wtorek,
    • wpłata w ciągu miesiąca za posiłki – uczeń otrzymuje posiłek z dwudniowym opóźnieniem (2 dni robocze).

UWAGA! Termin wpłaty liczony jest od daty uznania rachunku tj. pokazania się wpłaty rodzica na rachunku szkoły.

ZMIANY OD STYCZNIA 2023 ROKU

1. Rezygnacja z posiłku jest możliwa, jeżeli nieobecność ucznia będzie dłuższa niż 1 dzień.
  2. Po zaksięgowaniu wpłaty za posiłki rodzic otrzyma na podany adres mailowy link aktywacyjny do specjalnej Platformy Rodzica, dzięki której będzie mógł na bieżąco kontrolować stan usługi dożywiania swojego dziecka.
  3. Jeśli ktoś z rodziców nie podał jeszcze swojego adresu mailowego należy to koniecznie uczynić poprzez wiadomość w dzienniku Librus (Inny specjalista – Dożywianie SP1).
  4. Rezygnacji z posiłku dokonuje rodzic samodzielnie poprzez PLATFORMĘ RODZICA – https://sp1sierakowice.loca.pl/
  5. Na platformie będą też publikowane bieżące informacje dotyczące dożywania – w zakładce Aktualności.
  6. Od stycznia nie będzie także karnetów na posiłki – zamiast tego uczeń jest zobowiązany posiadać przy sobie kartę megnetyczną (tę od wejścia do szkoły). Dotyczy to wyłącznie uczniów klas 1-8. Dzieci młodsze zostaną dodane do systemu w niedługim czasie.
  7. Szczegółowy regulamin nowej Platformy Rodzica dostępny jest TUTAJ