Niezwykle miło nam poinformować wszystkich Państwa, że udało nam się pozyskać grant na nową specjalistyczną EKO-pracownię z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wynoszący 50.000 zł. Dodatkowo nasze działania wesprze Samorząd Gminy Sierakowice kwotą 6.000 zł. Dzięki temu do jesieni powstanie u nas nowoczesna pracownia, którza przyda się podczas zajęć edukacyjnych – w szczególności – lekcji przyrody, biologii, geografii czy kół zainteresowań.

Ekopracownia – zielone serce szkoły to program ogólnopolski. Z inicjatywy minister klimatu i środowiska Anny Moskwy w całym kraju powstanie 760 pracowni. Ogólnopolski budżet to 50 mln zł. To środki NFOŚiGW, które trafiły do 16 wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Certyfikat wygranej oraz symboliczny czek odebrali podczas gali wojewódzkiej w Baninie – dyrektor ZEAS pan Jacek Mazur oraz dyrektor szkoły pani Agata Tarasiuk.

W tym miejscu Dyrekcja skład serdeczne podziękowania Samorządowi Gminy Sierakowice, panu Mariuszowi Lasce – Kierownikowi Referatu Ochrony Środowiska UG w Sierakowicach i pani Katarzynie Leszk – nauczycielce biologii i koordynatorce projektu.

Cieszymy się, że od jesieni dzieci i młodzież będą mogły korzystać z kolejnej nowocześnie wyposażonej pracowni w naszej szkole.