Obchodzony 20 maja ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Pszczół stał się w naszej szkole okazją do refleksji nad tym, jak każdy z nas może pomóc tym pożytecznym dla całej ludzkości owadom. Dzień ten, obchodzony od 2013 roku ma na celu ochronę pszczół przed wyginięciem. My także staramy się uświadamiać dzieciom wagę tego problemu. Dlatego też w grupie 0-2 królował ten temat. 

17 maja odwiedził nas pszczelarz. Pan Mirosław prowadzi  własną pasiekę i dzięki swojej uprzejmości  zechciał podzielić się z nami własnym  doświadczeniem w tej dziedzinie. Dzieci miały okazję zobaczyć potrzebne pszczelarzom narzędzia pracy oraz zamienić się chociaż na chwilę w pszczelarza. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu zajęć. 

Nie zabrakło też zabaw ruchowych, muzycznych, plastycznych czy matematycznych, a historyjka obrazkowa „Skąd się bierze miód” utrwaliła wiedzę dzieci na ten temat.