19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej i 550 – tą rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

Z tej okazji uczniowie klasy 1b i 2a na zajęciach rozmawiali o tym wybitnym Polaku. Mikołaj od najmłodszych lat interesował się astronomią. Badał niebo, gwiazdy, planety i inne ciała niebieskie. Zajmował się wieloma dziedzinami wiedzy. Oprócz astronomii były to: matematyka, prawo, medycyna, ekonomia. Kopernik udowodnił, że Ziemia krąży wokół Słońca i własnej osi. Swoje odkrycia przedstawił w dziele “O obrotach sfer niebieskich”. Dzieci obejrzały prezentację i film o Mikołaju Koperniku. Wykonały portrety i książeczki, w których znalazły się różne informacje i ciekawostki. W celu utrwalenia zdobytych wiadomości uczniowie rozwiązywali krzyżówki, diagramy oraz quizy z wykorzystaniem iPadów.

M. Drężek, J. Subkowska