Małgorzata Borzeszkowska, nauczycielka historii i języka angielskiego w szkole w Nowej Wsi Lęborskiej, urodzona w Gdańsku, od wielu lat miesz­ka w Lęborku i Wejherowie. Pisze wiersze od blisko 20 lat, nagrodzona lub wyróżniona w wielu mniejszych i większych konkursach poetyckich, m.in. im. Stryjewskie­go, Kulki, Anny German, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Kajki. W 2008 r. nakładem Biblioteki Miejskiej w Lęborku wyszedł tomik “U Bramy”, który otrzymał II nagrodę na Targach Książki Pomorskiej i Kaszubskiej Costerina. Wiersze drukowane były w Akancie i Autografie, Neonach, Lirydram, Artis, a także zamieszczane w internetowym Helikopterze, na portalach Pisarze.pl oraz Farbica Librorum. W 2019 ukazał się drugi tomik wierszy „Wpisani w pejzaż”. Poza tym wiersze ukazywały się w zbiorach i almanachach pokonkursowych. Trzecia książka poetycka „Z pogranicza ciszy i światła” ukazała się w 2021 i także otrzymała nagrodę w Konkursie Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej.

Poetka jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich i Gdańskiego Klubu Poetów. Współpracuje z międzynarodowym gronem poetów zrzeszonych wokół projektu Litteratuer. Od kilku lat jest jurorką konkursu im. Stryjewskiego.

Na spotkaniu autorskim w dniu 15 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach poetka przeczytała swoje utwory z różnych tomików, m.in.  „Z pogranicza ciszy i światła”, oraz najnowszego „Las Schrödingera” W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie klas VII naszej Szkoły, a spotkanie z poezją połączone zostało z warsztatami poetyckimi.

Artyści prowokują i inspirują, dlatego warto „zaprosić sztukę” do swojego życia. Miejmy odwagę marzyć, dlatego zachęcam do czytania poezji nie tylko od święta!