12 grudnia 2022 roku w gmachu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się Uroczysta Gala Stypendialna dla uczniów kształcących się w szkole podstawowej. Stypendia przyznawane są przez Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej – III edycja” dla uczniów uzdolnionych w szczególności w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych i języków obcych. W tym roku przyznano 434 stypendia dla uczniów z całego województwa pomorskiego. Wśród najlepszych znalazła się uczennica naszej szkoły: Faustyna Bulczak z klasy 7a i absolwentka naszej szkoły Amelia Płotka. Gratulujemy stypendystkom i życzymy dalszych sukcesów w nauce, wysokich lokat w konkursach oraz pomyślności w życiu osobistym.