Nasze zerówkowicze z grupy 04 z Panią Eweliną biorą udział w projekcie wymiany pocztówkowej z 16-toma województwami Polski. Zadanie polegało na wysłaniu pocztówki z wizerunkiem miejscowości w której mieszkamy. Za dzień wykonania zadania wybraliśmy

18 październik, bo tego dnia obchodzimy Dzień Poczty Polskiej. W ten dzień udaliśmy się razem z Panią Grażyną Brzeską i jej uczniem z klasy 8B na pocztę. W czasie wizyty dzieci mogły dowiedzieć się jak poprawnie zaadresować list, co jest niezbędne aby nasza pocztówka dotarta do adresata. Co musi się znajdować w prawym górnym rogu naszej kartki, tak oczywiście znaczek pocztowy. Następnie dzieci z zainteresowaniem obserwowali jak pani w okienku stemplowała ich pocztówki. A na zapleczu poczty spotkaliśmy panów listonoszy z torbami pełnymi listów. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się do skrzynki pocztowej. Każde dziecko mogło osobiście wrzucić pocztówkę.

Mamy nadzieję, że wszystko dobrze zaadresowaliśmy i już niedługo z naszych pocztówek będą cieszyły się przedszkolaki z całej Polski.

Ewelina Bojanowska