13 października 2022r. dzieci z zerówki wyruszyły na wycieczdo Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Lipą” w Kamienickim Młynie. Gościli nas Państwo Sabina i Andrzej Kreftowie. Gospodarze przygotowali dla nas moc atrakcji.

Dzieci podziwiały wspaniały widok lasów Mirachowskich z 4 jeziorami oraz wysłuchali legendy o Zuzannie, która spowodowała, że po zamku na szczycie pozostał jedynie głęboki dół. Mieliśmy okazję poznać kaszubską tradycję folkloru i instrumentów. Każdy mógł zagrać na burczybasie czy diabelskich skrzypcach.

Były gry i zabawy: wyścigi taczek, skoki w workach, strzały do celu. Dzieci karmiły kury, króliki, kozy i mogły oprowadzić kucyka. Przejażdżka Melexem sprawiła dzieciom ogromną radość. Zbieraliśmy ziemniaki, następnie sortowaliśmy je a po męczących aktywnościach skosztowaliśmy pyszną zupę ziemniaczaną oraz placuszki z jabłkami. Mieliśmy również chwilkę na placu zabaw. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy bawić się w najlepsze.

Zmęczeni i pełni wrażeń wracaliśmy do naszych domów.