29 września uczniowie klasy 1b i 2a wzięli udział w Narodowym Dniu Głośnego Czytania. Klasa 1b gościła na zajęciach pana Sławomira z biblioteki szkolnej, który zapoznał uczniów ze znanym wierszem Jana Brzechwy pt. “Tańcowała igła z nitką”, należącym do kanonu lektur szkolnych. Pierwszoklasiści udzielili trafnych odpowiedzi na zadane pytania, a następnie przystąpili do wykonania kreatywnego rysunku z igłą w tle.
Klasa 2a zaprosiła na zajęcia panią Marię, która przeczytała uczniom fragment lektury Marii Terlikowskiej pt.:” Drzewo do samego nieba”. Jest to wspaniała historia o niezwykłym działaniu wyobraźni i jedna z pierwszych książek ekologicznych dla dzieci. Tytułowe drzewo, stojące na środku podwórka, jest centrum zabaw dzieci, które przeżywają na nim wiele przygód i obserwują z gałęzi życie sąsiadów. Na koniec każdy z uczniów wykonał piękne drzewo.

Janina Subkowska, Maria Drężek