Uczniowie klasy 1b i 2a w dniu 15 września wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Jest to święto kreatywności. Tego dnia ubraliśmy się w piękne kolorowe kropeczki.

Na zajęciach poznaliśmy opowiadanie „The Dot – Kropka” autorstwa Petera Reynoldsa. Jest to opowieść o małej dziewczynce – Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości, ale dzięki odwadze odnalazła swój własny talent. Po wysłuchaniu opowiadania każdy z nas próbował odpowiedzieć na pytania: Jakie są moje mocne strony? Co robić, żeby uwierzyć we własne siły? Jak rozwijać swoje talenty? , … .

Następnie pobudziliśmy wyobraźnię i dzięki naszej kreatywności powstały różne prace plastyczne z “kropką” w roli głównej – zwierzątka, bałwanki, kwiatki, kula ziemska itp. … .

Tego dnia bawiliśmy się wspaniale!!!

M. Drężek, J. Subkowska