Za oknem pogoda nas nie rozpieszcza, więc na zajęciach logopedii postanowiliśmy przywołać lato. Pomogły nam w tym soczyste arbuzy i chłodzące lody. Gimnastyka buzi i języka na rozgrzewkę – uczniowie dzielnie wykonywali ćwiczenia wzmacniające mięśnie języka i warg. Przy pomocy słomki, ulubionego narzędzia dzieci, pestki arbuza znalazły się na właściwym miejscu. Przy przyklejaniu pestek uczniowie mieli za zadanie utrzymać język w pozycji wertykalno- horyzontalnej. Z dumą stwierdzam, iż wszystkim się udało! Pracowaliśmy z różnymi wakacyjnymi kartami pracy, powtarzaliśmy wyrazy z trudnymi głoskami oraz utrwalaliśmy różnicowanie głosek szeregu szumiącego i syczącego. Powtarzaliśmy wyrazy zapisane na lodowych gałkach i decydowaliśmy, do którego busa- lodziarni pasują. Liczymy już godziny do wakacji!