Zakończyliśmy już całoroczny projekt matematyczno – techniczny związany z architekturą i budownictwem. Około 80 uczniów z klas 4-6 poznali tajniki projektowania budynków, potem próbowali sami wykonać makietę. Spotkali sie z architektem Jakubem. Byli w sklepie ogólnobudowlanym CHOMS, gdzie obliczali m.in. ilość potrzebnej farby do malowania ścian, tam widzieli jak projektuje się łazienki. Poznali też drukarkę 3D. Wydrukowali swoje meble do makiet.

Podsumowując konkursy:

W kategorii wykonania MAKIETY:

I miejsce: Gracjan Tandek 5d

II miejsce: Rozalia Domaszk 4b

III miejsce: Nikola Dułak 4c

Wyróżnienia: Blanka (4a) i Matylda Myszk (5b), Michał Stromski 5a, Mikołaj Rutkowski (6a), Milena Konkol (4c), Julia Elend (5b), Franciszek Koszałka (4a), Fabian Kuczkowski (4c), Nikola Gniba (4b), Paulina Labuda (4b), Nikola (5d) i Amelia (5d) Wenta, Laura Reclaw (5b), Mateusz Miotk (4c), Zuzanna Mielewczyk (4c), Pola Bulczak (4b), Julia Naczk Lis (5c), Jakub Drywa (5c).

W kategorii wykonania projektu wymarzonego domu:

I miejsce: Fabian Kuczkowski (4c)

II miejsce: Amelia Pękalska (4a)

III miejsce: Laura Reclaw (5b)

Wyróżnienia: Sebastian Grabowski (5c), Julia Naczk-Lis (5c), Julia Elend (5b)

EFEKTY NASZEJ PRACY:

 

Dziękujemy za współpracę wszystkich pań matematyczek 🙂 i oczywiście sponsorowi Fundacji MBANKU.